Z regionů

Zrůdnost! Firma sházela ptačí hnízda i s živými mláďaty ze supermarketu

Dá se tohle nazvat ještě hloupostí, tupostí nebo totální zrůdností? Pracovníci najaté firmy sházeli dnes hnízda ze supermarketu ve Vlašimi na Benešovsku hnízda jiřiček. A to i se živými mláďaty. Na tohle barbarství upozornila Záchranná stanice živočichů Votice, která naprosto takový čin nechápe. Známe reakci vedení obchodního řetězce!

„Dnes dopoledne schazovali na budově vlašimského Alberta hnízda jiřiček i s mláďaty. Na základě upozornění jsme tam vyrazili, ale bohužel už pozdě. Velký počet hnízd už byl dole a s nimi i mláďata. O co hůře, pracovníci nám odmítli sdělit, kam tato hnízda vyhodili a my jsme je v přilehlých kontejnerech neobjevili,“ uvedli na facebooku zástupci Záchranné stanice Votice.

Tento odporný a až zrůdný čin naštval stovky lidí, ale také řadu médií, včetně naší redakce. Oslovili jsme proto hned management společnosti, která provozuje supermarkety Albert. Jaké bylo naše překvapení, když nepřišly zpět vytáčky a výmluvy, ale konstruktivní odpověď.

Vedení vyvodí důsledky

„O této politováníhodné události jsme se dozvěděli od paní redaktorky Ekolistů před několika málo minutami. Zjišťujeme podrobnosti a zcela jistě z toho vyvodíme důsledky – ať už pro firmu, která se toho v rámci úklidových prací dopustila, nebo interně. V tuto chvíli bez znalosti souvislostí se můžeme pouze hluboce omluvit a distancovat se od tohoto chování,“ uvedl za Albert mediální zástupce Jiří Mareček.

Podle ochránců zvířat lze ale předpokládat, že takto bylo k smrti hladem a žízní osouzeno několik desítek mláďat jiřiček.

„Prosíme veřejnost, aby nás neprodleně informovala, pokud mají informaci, kde by se mohla mláďata nacházet. Upozorňujeme, že hnízda ptáků i jejich vejce jsou zákonem chráněna. Situace byla nahlášena na Odbor životního prostředí, který ji bude dále řešit,“ uvedli zástupci Záchranné stanice živočichů Votice.

Nepřehlédněte:  Archeologové našli v centru Ostravy jen drobnosti

Alespoň část zachránili

„Díky včasnému ohlášení jsme stihli zasáhnout a zabránit zničení dalších hnízd. Prosím, mějte oči otevřené a takové situace nám hlašte na pohotovostní telefon, ať zabráníme obdobným barbarským činům. 777 800 460, děkujeme,“ dodali záchranáři.

Nyní je otázkou, jak moc a v jakém rozsahu potrestá vedení Alberta zodpovědného manažera prodejny, který si evidentně shazování hnízd objednal. Těžko šlo o obyčejnou prodavačku nebo pokladní, které poslové jara, kterými jiřičky jsou, vadili.

Vedení Alberta se od kroků vedení prodejny distancovalo. Foto: ZS Votice
Vedení Alberta se od kroků vedení prodejny distancovalo. Foto: ZS Votice
Tagy
Pokračovat ve čtení

2 komentářů

  1. Všude se píše,že jiřičky nejsou,to je opravdu neskutečné.Lidi,proč jste nepočkali až se naučí létat.Je mi smutno,co jsou dnes za lidi.

  2. To je zrudnost, doufam, ze se vam to vrati, na kazdou svini se vari voda

Související články

Back to top button
Close
Close