Z regionů

Zoo Ostrava přece jen otevřela

Ostravská zoologická zahrada je otevřena pro veřejnost. Nestihla první možný termín otevření 27. dubna. Nyní zoo již funguje, jen návštěvníci si musí vstupenky koupit on-line prostřednictvím odkazu http://www.zoo-ostrava.cz/cz/online-vstupenky/. Prodej vstupenek na místě není umožněn. Dalším rizikem pro návštěvníky je skutečnost, že si musí vstupenku koupit v den návštěvy zoo. On-line vstupenky platí jen daný den do 18 hodin. Kdo vstupenku v den nákupu nevyužije, tomu vstupenka propadne bez nároku na navrácení peněz. Nelze změnit ani termín zakoupené vstupenky. Zoo je otevřena od 9 do 19 hodin, nejpozději lze do areálu vstoupit v 18 hodin.

Jen venkovní výběhy

V zoo jsou přístupné jen venkovní areály. Všechny pavilony jsou uzavřeny. Do výběhu s kozami a ovcemi kamerunskými není možno vstupovat. Zoovláček ani safari expres nejezdí. Většina stánků s občerstvením a restaurace  jsou otevřeny, některé v omezeném provozu. Do vratných kelímků se nečepuje.

Návštěvníci musí mít po dobu návštěvy zoo zakrytá ústa a nos. Odstup od ostatních návštěvníků má být dva metry.

Chtěli otevření uspíšit

Zoo Ostrava se původně přihlásila k výzvě vládě, ve které zoologické zahrady požadovaly dřívější otevření než původně zvažovaný termín 25. května. Když vláda povolila otevřít zoo 27. dubna, tento den zůstala zoo v Ostravě uzavřena. Stihla otevřít až další den, až byl doladěn on-line prodej vstupenek.  

Nepřehlédněte:  Dny evropského filmu: Přežití kin, boj se suchem, dluhová krize
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close