Z regionů

Známe kraj, který přišel o nejvíce zahraničních turistů!

Největší pokles zahraničních turistů v České republice kvůli koronavirovým opatřením, zaznamenal Jihočeský kraj. Podle odborníků jde až o 40procentní úbytek. S tím souvisí si pokles financí v turistickém průmyslu.

Na pomoc turismu připravuje ministerstvo pro místní rozvoj mimořádný akční plán. Destinační společnosti však volají po zavedení speciálního zákona, který by této oblasti výrazně pomohl. Především by spravedlivěji rozděloval peníze, které regiony z cestovního ruchu získávají.

„Druhý kvartál samozřejmě bude postižen nouzovým stavem, to znamená duben a květen budou prakticky bez cestovního roku. Věříme tomu, že v červnu se domácí cestovní ruch rozběhne alespoň do podoby jako byl v loňském roce,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Pomůžou poukazy i nižší DPH

Klíčem připravovaného akčního plánu ministerstva pro místní rozvoj má být hlavně podpora poptávky formou státních poukazů na tuzemskou dovolenou a snížení DPH.  Centrála cestovního ruchu chystá také cílenou marketingovou kampaň na přilákání turistů a plánujeme úzce spolupracovat s kraji a destinačními společnostmi.

Pracovníci v cestovním ruchu také spoléhají na to, že až se otevřou hranice s Rakouskem a Německem, potažmo Bavorskem, což jsou přímí sousedé jihočeského regionu, situace se výrazně zlepší. V totéž doufají i naši přeshraniční sousedé.

Nepřehlédněte:  Ostravskému obvodu došla trpělivost s problémovými nájemníky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close