Z regionů

Kolik žáků se po covidu vrací do škol?

Žáci druhého stupně se po koronavirové krizi vrací zpět do lavic, respektive jejich část. Na jihu Čech to bude přibližně polovina všech. Obnovení výuky povolilo za daných podmínek od 8. června ministerstvo školství. Ne všichni žáci však tuto možnost využijí.

Hlavně u devátých ročníků je účast minimální. V průměru to bude okolo 50 procent. Záleží však na dané škole, ale i městě. Někde je to v průměru více, jinde velmi málo.

„Každý rok míváme problémy s tím, jak deváťáky po přijímacích řízeních ještě motivovat k výuce, protože už moc nemají zájem. Podobné to bude i letos, většina je jich přijato a někteří budou ještě dělat přijímací zkoušky v pondělí,“ uvedl kupříkladu ředitel milevské základní školy T. G. Masaryka Martin Hrych.

Školní docházka je dobrovolná. Tam, kde žáci nebo studenti dělají závěrečné zkoušky a maturity, by do školy přijít měli.

Napříč Jihočeským krajem se situace podobná. Podobné je to i z účastí samotných učitelů. Tam, kde nejsou, je zastupují družináři či výchovní poradci. Školy pak fungují jako školní skupiny s mixem žáků různých ročníků.

Některé školní třídy jsou stále prázdné. Foto: Shutterstock
Nepřehlédněte:  Ostravský domov seniorů kolabuje. 131 nakažených
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close