Z regionů

Vrátí se socha Rodiny na kladenské náměstí?

Spolek Halda chce v rámci projektu Můj kraj vrátit zpět na kladenské náměstí Jana Masaryka sochu Jarmily Malátové s názvem Rodina. Ta zde stála od roku 1975 až do rekonstrukce náměstí v roce 2015.


„Socha Rodiny patří k několika málo dochovaným plastikám významné sochařky Jarmily Malátové, cenná je hlavně díky své neobvyklé kruhové kompozici. Při rekonstrukci náměstí v letech 2015–2016 se počítalo s tím, že prostor získá novou dominantu a pro sochu se mělo najít jiné využití. To se ale doteď nestalo, a tak je složená na dvoře kladenského magistrátu, což nám přijde škoda,“ informuje Roman Hájek ze spolku Halda.


Záměr spolek přihlásil do projektu krajského participativního rozpočtu Můj kraj. V rámci něj budou podpořeny projekty, které získají největší počet hlasů. Hlasování probíhá až do 14. 6., hlasovat mohou obyvatelé Středočeského kraje nad 18 let. Favorizovanému projektu lze udělit hned dva kladné hlasy. Iniciativu můžete podpořit hlasováním na adrese https://mujkraj.kr-stredocesky.cz/hlasovani/.

Nepřehlédněte:  Město razantně zvedne daň z nemovitosti, opozice zuří
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close