Z regionů

Vítkovice Heavy Machinery propustí 350 lidí

Do insolvence se dostala společnost Vítkovice Heavy Machinery. Vedení firmy rozhodlo, že propustí 350 pracovníků a uzavře některé provozy. Někteří zaměstnanci si stěžují, že jim firma dluží únorové výplaty.

Některé provozy zůstanou

Společnost prošla insolvenčním řízení, ale finanční situace se tím nezlepšila. „K propouštění zaměstnanců dojde ve všech částech firmy. Zrušeno by mělo být přibližně 350 míst,“ uvedl mediální zástupce společnosti Jaroslav Martínek. Předseda představenstva Jaromir Schmid potvrdil, že některé provozy musí být uzavřené, zatímco ty, které prosperují, budou fungovat dál. Takže základní jistotu mají zaměstnanci ocelárny, kovárny, závodu těžké mechaniky a výroby obručárny.

Všichni na úřad práce

Závažnou situaci řeší i odbory. Nicméně zaměstnanci dostávají výpovědi a budou se muset zaregistrovat na úřadu práce, který ale v těchto dnech pracuje v omezeném režimu kvůli koronavirové pandemii.

Vítkovice Heavy Machinery se ocitly v problémech již před dvěma roky. Tehdy ještě patřily do skupiny firem Jana Světlíka. V loňském roce finančně pomohli noví majitelé Jaroslav Strnad a Martin Ulčák. Ve společnosti je zaměstnáno 800 lidí, většina z nich zůstala od poloviny března doma za 80 procent mzdy. U propuštěných lidí bude muset firma řešit i podmínky z kolektivní smlouvy, především odstupné. Tento úkol s největší pravděpodobností převezme insolvenční správce.

Nepřehlédněte:  Hejtmanka volá po spolupodílení se státu na testech na covid-19!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close