Z regionů

Věžák v Bohumíně měl zapálit postarší Rom

Neshody v romské rodině mají být příčinou tragického požáru v Bohumíně. Během požáru zahynulo 11 lidí, kteří se účastnili rodinné oslavy. Byt zapálil bývalý partner ženy Zdeněk K. Zahynula nejen bývalá partnerka, ale i jeho syn a vnuk.

Pachatel zapálil byt, rozlil hořlavinu uvnitř bytu a polil i dveře, aby lidé zevnitř nemohli utéct. Hořlavinu zapálil a vyšel před dům, kde byl zatčen.

Svědek sledoval zatčení Roma

„Viděl jsem, že policisté zatkli menšího Roma, který stál venku a díval se na hořící dům,“ líčil jeden ze svědků. „Byla to problémová romská rodina. Dělali pořád diskotéky, byla pořád slyšet hlasitá hudba, často tam jezdili policisté,“ popsala další svědkyně. Náměstek starosty Bohumína Igor Bruzl ale tvrdil, že se jednalo o majoritní obyvatele. Fotku pachatele, který o život připřavil 11 lidí, zveřejnil Denik Blesk. Na fotce spokojeně popíjí alkohol.

Vyšetřují ty, kteří požár schvalovali

Policie již vyšetřuje server Vlastenecké Noviny, který uvedl, že uhořelo 11 cikánů a jejich smrt doslova oslavuje. Na sítích probíhá rozsáhlá komunikace k případu, někteří diskutující píší, že v takovém tragickém případě je jedno, o jaké etnikum se jedná, další se zamýšlejí nad tím, proč radnice dává k dispozici městské byty problémovým rodinám a nevystěhuje je, i když znepříjemňují život ostatním obyvatelům.

Hasiči za zásah schytali kritiku

Velkou kritiku sklidili během zásahu hasiči. Sice dojeli po pěti minutách, ale podle svědků se chovali chaoticky a neroztáhli plachtu, která mohla lidem, kteří vyskočili z bytu v 11. patře, zachránit život. Na Facebooku koluje video, kde bývalý dobrovolný hasič nadává profesionálním hasičům za to, jak jsou pomalí. Plachtu roztáhli až v okamžiku, kdy z bytu vyskočilo pět lidí. Další uhořeli, takže neměl kdo vyskočit.

Nepřehlédněte:  Roj vos zabil na Ostravsku muže

Šéf hasičů popisuje zásah i počet techniky

Ředitel moravskoslezských hasičů gen. Vladimír Vlček na kritiku reagoval takto:   „Na místě bylo do 10 minut 6 cisteren a následně další dva žebříky a poté přijel žebřík z Ostravy. Techniky na místě zásahu nebylo málo. Je třeba zanalyzovat všechny kroky a prošetřit postup na místě. Použitý akcelerát zrychlil hoření tak, že byl zasažen celý dům a lokalizace ukazuje, že náš zásah byl efektivní.“

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close