Z regionů

V ostravském domově seniorů řádí koronavirus

Ošetřovatelka domova seniorů Iris v Ostravě se nakazila koronavirem. Následně se infekce prokázala u tří seniorek. Všechny důchodkyně skončily v nemocnici.

U ošetřovatelky domova Seniorů Iris byl v pondělí 31. března prokázán koronavirus. Žena okamžitě skončila v karanténě, stejně jako její kolegyně na odděleních, kde pracovala. Většina zaměstnanců a klientů absolvovala stěry.

Tři seniorky se nakazily

Ze zatím otestovaných vzorků se bohužel u tří seniorek koronavirus prokázal. Jedna z nich se těsně předtím vrátila z Městské nemocnice Ostrava, kde po tomto zjištění nastaly manévry. Zdravotníci i pacienti z oddělení, kde žena ležela, museli být okamžitě testováni. Zdravotní sestry a lékaři skončili v karanténě.

Tři seniorky s koronavirem byly převezeny do Fakultní nemocnice do Poruby. „. „Ne proto, že by se jim přitížilo. Některé z nich nemají ani teplotu, je to spíše proto, aby se zamezilo dalšímu šíření v domově,“ uvedl ředitel domova Iris Michal Mariánek.  Důchodkyně budou také pro každý případ pod dohledem.

Přestože v domovech důchodců a dalších sociálních zařízeních v Ostravě platí od 3. března zákaz návštěv a jsou v nich přijata přísná hygienická opatření, město Ostrava rozhodlo o důkladné dezinfekci prostor všech těchto ostravských zařízení.

Chodili nemocní do Kauflandu?

Téměř naproti domova seniorů Iris z Ostravy-Mariánských Hor je hypermarket Kaufland. Je otázkou, zda do něj chodili senioři nebo ošetřovatelky nakupovat. Pokud ano, hrozilo by rozšíření infekce.       

Nepřehlédněte:  Čeští vědci vyvinuli speciální náplast, pomůže na chronické rány
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close