Z regionů

V ostravském Alzheimercentru se nakazili pomáhající vojáci

Alzheimercentrum Ostrava zachvátila v dubnu koronavirová nákaza. Postupně se nakazilo téměř sedm desítek klientů a pracovníků. Situace byla kritická, chyběl personál, který by pečoval o nemocné lidi neměl kdo pečovat. Proto přišla na pomoc armáda a od 16. dubna slouží v Alzheimercentru 15 vojáků, kteří vykonávají především pomocné práce.

Tři vojáci mají koronavirus

Přestože budova byla vydezinfikována a dodržují se přísný hygienická opatření, tři vojáci se nakazili. Informaci potvrdila mluvčí generálního štábu Armády České republiky Magdalena Dvořáková. Podle ní nákazu u vojáků odhalily testy, které vojáci absolvovali při střídání. Nemocní vojáci nepociťují žádné potíže. Do Alzheimercentra nastoupilo nových 15 vojáků a v noci na 1. května je čeká první směna.

V Alzheimercentru v Syllabově ulici v Ostravě zůstává 60 klientů. V zařízení platí od začátku března zákaz návštěv. Zařízení je pravidelně dezinfikováno postřikem s nanotechnologií. Kontakt mezi personálem byl minimalizován, jednotlivé provozy fungují v odděleném režimu. Minimalizován byl rovněž kontakt mezi klienty. Alzheimercentrum na svých facebookových stránkách zveřejňuje fotografie klientů, kteří alespoň na dálku takto mohou pozdravit své příbuzné.

Nepřehlédněte:  Policie rozdává křížovky seniorům
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close