Z regionů

V Ostravě postaví mrakodrap – nejvyšší budovu v Česku

Do výšky 238 metrů se má tyčit 60patrový mrakodrap, který se má stavět v Ostravě. Nejvyšší budovu v České republice bude tvořit hotel i byty. Zajímavý je pozemek, kde má mrakodrap stát.

Malý pozemek, vysoké věže

Ostravané znají tento pozemek jako „Slzu“. Jedná se o poměrně malý, možná až extrémně malý pozemek. Řidiči, kteří jedou do centra Ostravy a z Frýdlantských mostů chtějí sjet do podzemních garáží Obchodního centra Forum Nová Karolina, jej vlastně objedou. Loni na pozemku postavili mladí umělci v rámci festivalu Landscape imitaci fotbalového hřiště. Namísto hřiště se k nebi bude tyčit nevídaná budova.

145 bytů a 200 hotelových pokojů

Podle webu MS Stavby, který s touto informací přišel, má ve středu 24. června město prodat tento pozemek investorovi. Tím má být společnost RT Torax. Mrakodrap navrhla architektonická studia z Brna a Prahy. Má pracovní název Ostrava Tower a budou jej tvořit dvě věže. Spodní část má obsahovat obchodní a komerční prostory, nahoře bude hotel s 200 pokoji, ve zbývající části vznikne 145 bytů. Podzemní garáže mají mít 4 podlaží pro 748 automobilů.

Stavba má začít v roce 2022 a dokončena o dva roky později.  

 

Nepřehlédněte:  Provozovatelé hotelů a penzionů třou bídu s nouzí, i když jak kde!
Tagy
Pokračovat ve čtení

5 komentářů

  1. Na tom místě, kde to má jakože stát o podloží nikdo nic neví – tam se těžilo už před dvěma stovkami let na divoko, to bude „ďuravější“ jak ementaller, není šance to postavit – tam to bude spíš o nějaké pokutě za zmařenou investici, nedovedu si představit, že by tam někdo postavil takhle vysoký barák a myslel to vážně.

  2. Dneska se nestaví bez geologického průzkumu. Na divoko se těžilo začátkem 19. století jenom na povrchu, všechny štoly jsou přesně zmapované. Jediným problémem tohoto území byla znečištěná půda a tzv. „olejový mrak“, který se ročně o několik centimetrů pohyboval směrem k řece Ostravici. To bylo vytěženo do hloubky několika desítek metrů. A samozřejmě taková budova bude stát na základové desce, nikdo neudělá obyčejné základy do nestabilního podloží. ¨

      1. Když se před nějakou dobou začal na ostravsku díky útlumu těžby šířit metan, tak inženýři byli kromě jiného schopni z povrchu navrtávat jednotlivé štoly. Byli toho schopni díky přesným důlním geodetickým mapám. Jelikož byl problém s metanem vyřešen tak se dá říct, že je ostravské podzemí dobře zmapováno a žádné drama se nekoná. V okolí místa zamýšlené stavby bylo v minulosti provozováno několik dolů a to znamená, že je tam podzemí pečlivě prozkoumáno, říká se tomu hornicko-geologický průzkum, který kromě jiného odhaluje taky dutiny. Několik desítek metrů hluboký vrt, na dně vrtu řízený výbuch, na povrchu čidla, seismograf a tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close