Z regionů

Už i tramvaje jezdí s rouškami

Ostravský dopravní podnik navlékl čtyřem desítkám moderních tramvají Stadler roušky. Roušky tak mají nejen cestující, ale i souprava, která je veze.

Tramvaje v Ostravě reagovaly na aktuální dění již několikrát. Dopravní podnik je vyzdobil kníry loni v listopadu a připojil se tak k akci Movember. Letos v březnu měly tramvaje rty nastavené k polibku a těmito „pusinkami“ reagoval dopravní podnik na Mezinárodní den žen.  „S ohledem na to, že všichni nyní v ulicích nosí roušky a i naši cestující je musí mít povinně, rozhodli jsme se pusinky přelepit rouškou. Nechceme tím ale současnou situaci nijak zlehčovat,“ připomenula mluvčí ostravského dopravního podniku Karolina Rycková.

Pravidelná dezinfekce

O tom, že Dopravní podnik Ostrava nebere současnou situaci na lehkou váhu, svědčí skutečnost, že všechny vozy pravidelně dezinfikuje, a to nástřikem dezinfekčního roztoku nebo ozonem. „Kam se sprejová dezinfekce nedostane, pustíme ozon. Plyn vyčistí prostor opravdu všude a dokonale dezinfikuje a likviduje veškeré viry, bakterie, plísně i jejich spory. Je to proto skvělý pomocník, kterého naplno využíváme,“ uvedla Karolina Rycková.

Nemačkejte tlačítka

Aby si lidé nemuseli dotýkat tlačítek, dopravní podnik zrušil zastávky na znamení. To znamená, že všechny trolejbusy a autobusy na těchto zastávkách zastavují automaticky a cestující tím pádem nemusejí řidiče upozorňovat tlačítky

Nepřehlédněte:  „Bez kojeneckých ústavů se už dnes obejdeme,“ říká odbornice na péči o ohrožené děti
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close