Z regionů

Turisté nepřijeli. Vysočina je na nule

Razantní pokles počtu turistů a cestovního ruchu vůbec hlásí za první jarní týdny Vysočina. Podle údajů krajské organizace Vysočina Tourism je očekávaný propad návštěvnosti a spotřeby v cestovním ruchu oproti roku 2019 o 85 až 95 procent.

Uvolnění restriktivních opatření vyhlíží nejen samotní podnikatelé v cestovním ruchu, ale i odvětví jako celek. „Hlavní restriktivní opatření, jež ovlivňují cestovní ruch, jsou uzavření restaurací a dalších stravovacích zařízení, zákaz volného pohybu osob na celém území ČR, úplné uzavření hranic a zákaz vycestovat do zahraničí a zákaz prodeje ubytovacích služeb,“ uvedla Martina Strnadová z Vysočina Tourism.

Letos už se ztráta nedožene

Organizace nechala zpracovat studii, která popisuje dopady uvolnění ještě před létem, ale počítá i s pesimistickou variantou, kdy by památky, restaurace i hotely byly zavřené až do podzimu. Ze všech variant ale vyplývá, že pokles se bude pohybovat mezi 85 až 95 procenty oproti loňskému ruchu. „Předpoklady tedy rozhodně nejsou optimistické. Zásadním opatřením bude podpora domácího cestovního ruchu,“ uzavřela Strnadová.

Nepřehlédněte:  Ostrava: Hledáme spoluinvestora pro rezidenční dům
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close