Z regionů
Nejnovější

Šumava je bez turistů, ale zdraží skipasy!

Desítky, možná stovky turistů z Rakouska a hlavně z Německa zrušily kvůli koronavirové situaci své pobyty na Šumavě. Proto většina hotelů, penzionů, ale také provozovatelé lyžařských areálů se bude muset letos spolehnout na výhradně českou klientelu. Přesto se dvě největší střediska rozhodla zdražit.

Lyžařské areály na Lipně a na Zadově, zdraží o zhruba osm až deset procent. Údajně jde o inflaci. Znamená to u dětského skipasu o stokorunu u dospělého až o dvě stě korun.

„Rozšiřujeme služby, investujeme do techniky, včetně zasněžovacího systému a máme další investice. To zdražení je vesměs opravdu o inflaci,“ uvedl i vedoucí zadovského střediska Petr Vondraš.

Nicméně čeští klienti se ptají, zda je to nyní nutné. Někteří zvažují, zda letos na hory jet, zda tam trávit Vánoce nebo Silvestra, tedy pokud to podmínky dovolí.

„Nás je pět v rodině, jezdíme každý rok. Manželka byla tři měsíce na 60 procentech platu, já na osmdesáti. Do toho nevíme, zda se nebude propouštět. Dětem dopřát ten týden chceme a užít si lyže, ale když se zdraží, bude to už v součtu znamenat pár tisícovek navíc,“ míní Petr Jelínek.

Někteří se bojí budoucnosti

Zájem o školní lyžařské kurzy je stále stejný. Ovšem jak školy, tak i samotní provozovatelé areálů nevědí, zda je budou moct vůbec zrealizovat. „Nevíme, jestli nám to zase nezavřou, neomezí. Školy jsou pro nás zásadní klient, ale uvidíme, co bude,“ říkají vedoucí areálů, ale i ubytovacích kapacit.

Jediný areál Hochficht na česko-rakouských hranicích, kam jezdí Češi i Rakušané a také Němci, zdražení neplánuje. Také zde zaznamenali poptávku po kurzech od nových škol, které dosud jezdily do italských Alp. Ale ani tady nevědí, jak to v zimě skutečně bude.

Nepřehlédněte:  V historickém jádru Ostravy má vzniknout parkovací dům

Pokud by přišlo zásadní omezení služeb a ubytovacích kapacit, znamenalo by to pro mnohé obrovské problémy a také možnost krachu. Mnohé hotely a penziony nejenom v jižních Čechách už teď zavírají a hodlají otevřít až na jaře. Pokud vůbec.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close