Z regionů

Střelba na hranici. Muž chtěl přejít do Polska

Polští vojáci museli použít varovné výstřely, aby zastavily muže, který chtěl přejít hranici do Polska. Jednalo se o Němce, který dlouhodobě žije v Česku.

Agresivní chování

Muž dojel v úterý 28. dubna k hraniční závoře u obce Pilscz, když předtím projel městem Kravaře. U závory zastavil a na polské území vstoupil pěšky. Oblasti hlídají polští vojáci z 10. logistické brigády z Opole vyzbrojení samopaly s ostrou municí. Když zjistili, že za hranicí se pohybuje muž, snažili se jej zastavit. Muž se začal chovat agresivně a vojákům nadával. „Nereagoval na pokyny vojáků. Několikrát se pokusil vstoupit do naší země. Když opětovně odmítl poslechnout pokyny, vojáci vypálili dva varovné výstřely,” uvedl pro média mluvčí polské vojenské jednotky Piotr Płuciennik. Poté vojáci muže zadrželi.

Incidentů bylo více

Nejedná se o první incident na česko-polské hranici. Předtím ale vždy stačila domluva. Hranici překročila nevědomky posádka auta, po zastavení se omluvili a vrátili se zpátky. U obce Glucholazy se na polské území dostaly tři české jezdkyně na koních, které se po domluvě vrátily na naše území. Přes hranici se chtěla dostat také skupina Ukrajinců. Ty vojáci zadrželi.

Nepřehlédněte:  Legendární Země živitelka letos nebude!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close