Z regionů

Středočeši rozdělí 76.000 respirátorů

Středočeský kraj dnes začal dnes 21.3. připravovat distribuci 56.000 respirátorů FFP2, které získal od vlády z páteční dodávky z Číny. Na vidostreamu to oznámila  hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)

Tucet distribučních míst

Kraj má k tomu dalších  20.000 respirátorů stejné třídy, které objednal sám. „Zdravotnická a sociální zařízení si budou moci vyzvednout pomůcky v pondělí a úterý na 12 distribučních místech, jimiž jsou oblastní nemocnice a vybrané školy v okresních městech,“ uvedla Jaroslava Pokorná Jermanová.

Roušky i pro řidičeMHD

„Pouze krajská záchranná služba bude mít pomůcky z jiného zdroje a vyzvedne si je v nemocnici Na Bulovce. Pro případ výpadku bude mít však kraj rezervu i pro ni,“ dodala Jermanová. Uvedla také, že kraj má na skladě prvních 1.140 šitých roušek, jež bude distribuovat do sociálních zařízení. V pondělí  (23.3.) má přijít dalších 10.000 a dalších 35.000 by jich mělo být ušito během týdne. Jsou určeny pro sociální zařízení, ale i pro řidiče MHD.

Přijdou nové pomůcky

„Nebudu mluvit do detailů, protože zkušenosti z minulých dní nás poučily, že co nemáme na skladě, tak nemáme. Ale v tuhle chvíli to všechno vypadá velmi dobře a předpokládáme, že by během příštího týdne mohla být dovezena velká zakázka týkající se ochranných pomůcek, zejména ochranných roušek,“ řekla Jermanová.

Nepřehlédněte:  Zoo Brno dovršila úspěšný projekt na záchranu jeřábů
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close