Z regionů

Stop nepřizpůsobivým. Mariánské Hory jsou bezdoplatkovou zónou

Neustálé problémy s nepřizpůsobivými občany řeší ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky. Usiloval o vyhlášení bezdoplatkové zóny. Nyní se skutečně obvod stal bezdoplatkovou zónou, takže nově příchozí občané nemají nárok na doplatek na bydlení. Tento krok má odradit nepřizpůsobivé občany, aby se do obvodu stěhovali a čerpali sociální dávky.

 Nově příchozí nedostanou doplatky

„O vyhlášení bezdoplatkové zóny jsme žádali už v předchozím volebním období, avšak pověřený úřad shledal, že to není potřeba. Nyní jsme se pokusili o bezdoplatkovou zónu znovu a podařilo se. Od 7. května platí v celém našem obvodě bezdoplatková zóna,“ prohlásil starosta obvodu Patrik Hujdus. Takže kdo se do obvodu nově přistěhuje, nemůže získat od úřadu práce doplatek na bydlení.

Existují výjimky

Existují výjimky – domy s pečovatelskou službou a sociální byty, kterých má obvod několik a v nichž může ovlivnit, kdo se do takového bytu nastěhuje. Doplatky mohou čerpat také obyvatelé domova pro seniory Iris.

Vedení obvodu věří, že tímto krokem omezí na svém území obchod s chudobou. Opatření by mělo mít také vliv na snížení kriminality.

Nepřehlédněte:  Zelené pivo čeká na první den otevřených hospod
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close