Z regionů

Státní zástupkyně Tittková bourala opilá. Už podruhé

Ostravská státní zástupkyně Petra Tittková zřejmě vede bohatý společenský život. V opilosti způsobila zřejmě již druhou nehodu.

Opilá řidička zranila další řidičku

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se udála minulý týden v Ostravě-Koblově. Čtyřiapadesátiletá žena při nehodě zranila řidičku protijedoucího vozu. Žena, která nehodu zavinila, před jízdou popíjela. Při dechové zkoušce se ukázalo, že v krvi měli tři promile alkoholu. Novinářům se podařilo zjistit, že dotyčnou ženou je státní zástupkyně Petra Tittková.

Nabourala policejní auta

Není to poprvé, co Tittková má problémy s alkoholem za volantem. V červenci roku 2004 rovněž s třemi promilemi v krvi nabourala před budovou státního zastupitelství v centru Ostravy do dvou policejních automobilů a do dopravní značky. Tehdy absolvovala dechovou zkoušku, avšak odběr krve odmítla a následně tvrdila, že řídila opilá. Udivující na celém případu bylo, že policie její nehodu nevyhodnotila jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Důvodem měla být škoda nižší než 50 tisíc korun. Znalec totiž škodu vyčíslil jen na necelé 32 tisíce na policejních vozech a dva tisíce na dopravní značce. Případ proto skončil v přestupkovém řízení.

Musel zasáhnout ministr

Chování Tittkové však bylo příliš na ministra spravedlnosti a ten Tittkovou dočasně zprostil její funkce. Dostala kárný trest. Po čase však opět vykonávala funkci státní zástupkyně. Z případu se nepoučila, tentokrát však zranila jinou ženu. Případ je medializován a Tittkové se zřejmě nepodaří tak jednoduše vyklouznout jako přes 16 lety.

Nepřehlédněte:  Zmatek nad omezeními. Hádky v hypermarketech i tramvajích
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close