Z regionů
Nejnovější

Srážka vlaku s autobusem: Na místě 10 zraněných!

Celkem 10 zraněných si vyžádala nedělní ranní srážka vlaku s autobusem u středočeského Struhařova na Benešovsku. Nehoda se stala na silnici 112 na železničním přejezdu. U případu zasahují záchranáři, policisté i hasiči a byl aktivován traumaplán.

„U srážky vlaku a autobusu u Struhařova na Benešovsku zasahují všechny složky IZS, povolané jsou také vrtulníky. Provoz na trati Benešov – Vlašim je momentálně zastavený,“ řekla mluvčí benešovské poliie Michaela Richterová.

Na místě je podle zasahujících policistů a záchranářů 10 zraněných. Původně záchranáři a hasiči uváděli 15 až 19 zraněných lidí, pak informaci upřesnili.

Některé z nich bylo nutno vyprostit z havarovaného autobusu. Právě při takových srážkách jde často o zlomeniny končetin, hrudníků a pohmožděnin. Cestující v autobusech nejsou vesměs proti srážce nijak chráněni, například bezpečnostními pásy.

Vlak byl po srážce odhozen mimo trať, autobus skončil na kolejích. Proč se ke srážce došlo, není jasné. Přejezd je chráněn světelnou a zvukovou signalizací. Řidič na něj nejspíš vjel ve chvíli, kdy se k němu už motorový vlak blížil. Provoz na trati mezi Benešovem a Vlašimí je mimo provoz a zůstane to tak nejspíš až do odpoledne.

Nehoda se stala na železničním přejezdu u Struhařova. Foto: Aktu.cz
Na místě zasahovaly i záchranářské vrtulníky. Foto: Aktu.cz
Nepřehlédněte:  Opravdu budeme z Prahy do Budějovic jezdit za 90 minut?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close