Z regionů

Skandál! Zesnulému Kuberovi poslali volební lístky!

Tak tomu se říká úlet desetiletí. Bývalý šéf Senátu a exprimátor Teplic Jaroslav Kubera, který letos v lednu zemřel ve věku 72 let na infarkt, dostal domů volební lístky. Za tento politováníhodný skandál se nový primátor, který se uchází o post senátora, se za to omluvil.

Kdyby šlo o některého z běžných občanů Teplic, dalo by se ještě pochopit, že magistrát lístky doručí a nikoho to nezarazí, ale připravit obálku s jménem Jaroslav Kubera je opravdu známka toho, že někdo buď nepřemýšlel, nebo tam vládne chaos.

„Štítky se na volební obálky se tiskly v únoru a následně se nesly na poštu. Vzhledem k tomu, že následovala koronavirová krize, opomněli jsme lístky z pošty stáhnout,“ uvedl Kuberův nástupce Hynek Hanza (ODS), který se rodině Kubery omluvil.

Rodina z toho nedělá skandál

Jaroslav Kubera zemřel letos v lednu na infarkt. Foto: Senát

Ta nechce z faux pas dělat nějaký skandál. Manželka i dcera exšéfa a exprimátora situaci pochopili, i když v první chvíli je situace rozhodila.

„Jsou tu senátní volby za tatínka. Přišly mu na ně volební lístky. Asi, aby si zvolil adekvátního nástupce. To už člověk fakt neví, jestli se má smát, nebo brečet, napsala na svůj facebookový účet přesně před týdnem Kuberova dcera Vendula Vinšová.

Druhé kolo senátních voleb v Teplicích se uskuteční už o tomto víkendu. Současný primátor Hanza v prvním kole uspěl. Dostal 29,73 procenta hlasů Soupeřem mu je ředitel teplického gymnázia a zastupitel Zdeněk Bergman za (SEN21), který v prvním kole získal 22,15 hlasů.

Kuberova rodina z toho skandál dělat nechce. Foto: Senát

Nepřehlédněte:  Zase ten covid: Proč tolik nových případů?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close