Z regionů

Řidič asi roušky ukradl, politici se smířili

Vypadalo to jako mezinárodní ostuda. Benešovská nemocnice si objednala  zdravotnický materiál u jedné firmy v Německu a řidič volal, že ho na hranicích s Nizozemím Němci zadrželi. Šlo o 400.000 roušek a 8000 respirátorů.

Do věci se vložila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) a nařkla německou stranu z neférového jednání. Na to reagoval  velvyslanec Spolkové republiky Německo H.E. Christoph Israng, který si věc ověřil u německých úřadů a zjistil, že to není pravda.

Kdo kradl nebo podváděl?

Je totiž velmi pravděpodobné, že firma prostě nechtěla ani roušky dodat, ostatně řidič telefonoval z opačného směru, než kterým měl vyrazit. Dohadovat se můžeme, zda jde o podvod nebo zda řidič materiál prostě ukradl a někde dobře prodal. Ta nejhorší varianta je, že někdo řidiče střelil do hlavy a hodil do příkopu a pak náklad za miliony prodal.

Nemocnice podala trestní oznámení

„Z vývoje situace kolem zásilky, a i díky informacím německých kolegů, máme za to, že firma, u které nemocnice zdravotnický materiál objednala, ho neměla v úmyslu dodat. Proto krajská nemocnice v Benešově podala trestní oznámení,“ uvedla dnes Pokorná Jermanová.

Hejtmanka a velvyslanec si to vyjasnili

Nakonec telefonovala i s velvyslancem Christophem Israngem a  celou záležitost si vyjasnili. „Poděkovala jsem panu velvyslanci a jeho kolegům za snahu zjistit reálný stav zásilky a za informaci, že žádný kamion s ochrannými pomůckami pro benešovskou nemocnici v Německu zadržen nebyl,“ uvedla Jaroslava Pokorná Jermanová.  Hejtmanka i velvyslanec souhlasili s tím, že je důležité i nadále v budoucnu úzce spolupracovat, aby se předešlo podobným nedorozuměním.

Nepřehlédněte:  Kde by mohly být ještě přehrady? Je tu 31 nových míst
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close