Z regionů

Radniční opozice na nože s koalicí kvůli nouzovému stavu!

Vedení českobudějovické radnice kritizuje opozice složené z ODS, Pirátů a KSČM. Důvodem je nouzový stav kvůli koronavirové situaci. Kritiku představitelé krajského města ale rázně odmítají!

Malá aktivita a nepředložené účty

Městská opozice kritizuje koalici za její aktivitu v době nouzového stavu, kterou označila za malou. Podle opozičních zastupitelů chybí například zpráva o činnosti rady, vyhodnocení ekonomických dopadů a návrhy na další postup.

Opoziční ODS například uvedla, že řadu záležitostí v době nouzového stavu řešili dobrovolníci z řad obyvatel a různé občanské aktivity.

„Nejsem spokojený s prací všech náměstků. Vedení města nemělo potřebu svolávat opoziční zastupitele a s nimi cokoli řešit,“ uvedl předseda jihočeské ODS Martin Kuba.

Opoziční zastupitelé prý předpokládali, že vedení radnice na zasedání předloží kupříkladu zprávu o tom, jak město hospodařilo a za co peníze utrácelo.

„Co nám tady chybí, je naprostý přehled toho, jak současná situace dopadá do ekonomiky města, do rozpočtu. Myslím si, že jsou to zásadní informace, které město potřebuje. Podle mě by v tuto chvíli bylo nutné udělat nový rozpočet,“ uvedl Martin Kuba.

Prý pracovali i o víkendech

Koalice, kterou tvoří ANO, hnutí Občané pro Budějovice, Společně pro Budějovice a Čisté Budějovice se STAN a má dohromady 27 křesel ze 45, s podobným krokem nepočítá. Do letošního rozpočtu ale chce zapojit nevyčerpané peníze z minulých let ve výši 252 milionů korun.

„Pracovali jsme i o víkendech. Především první měsíc byl dost náročný a starali jsme se o to, abychom obyvatelům pomáhali. Jen jsme se u toho nefotili a nikde jsme o tom nepsali. Ale je mi jasné, že po bitvě je každý generál a po válce se vyrojí spousta partyzánů,“ řekl primátor Jiří Svoboda (ANO).

Otázkou je, s čím opozice přijde na příští zasedání a zda bude i nadále požadovat dokumentaci k nouzovému stavu, v němž se ocitlo i město.

Nepřehlédněte:  Mateřské školy se opět otevřou v pondělí 11. května
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close