Z regionů

Pes Gump má vlastní sochu, teď o něm natočí film s Polívkou či Holubovou!

Gump – pes, který naučil lidi žít je skutečný příběh psího voříška, který se dostal do knižní podoby a stal se bestsellerem. Teď má roztomilý, 1,5 rok starý psí sympaťák dokonce svou vlastní marcipánovou sochu v životní velikosti a letos o něm vznikne dokonce unikátní film.

Kniha, klip i film

Natočí ho slavný režisér F. A. Brabec a v hlavních rolích budou Bolek Polívka, Eva Holubová, Karel Roden, Nella Boudová a další známá jména. Přičemž příběh psího tuláka, který našel štěstí v rodině Filipa Rožka, který také spustil celý projekt, dojal tisíce lidí. Jen knihy se prodalo na 100 tisíc kusů. Výtěžek z ní jde na pomoc opuštěným a týraným psům.

„Gump je pes, který jako půlroční štěňátko zažil u původního majitele kruté zacházení a týrání. Pak se dostal k nám a nejenom, že pro něj začal nový život, ale on naučil lidi, tedy i nás, žít,“ prozradil autor knihy, scénáře, producent klipu i chystaného filmu Filip Rožek.

Filip Rožek s psem Gumpem a jeho věrnou marcipánovou kopií – sochou. Foto: HV Production

Má vlastní sochu

Právě on žije střídavě v Praze a jihočeském Táboře. A právě v táborském Muzeu čokolády a marcipánu je nyní k vidění marcipánový Gump v životní velikosti. Marcipánová sochařka Hana Zab ho vytvářela 140 hodin a čtrnáctikilová socha je opravdovou kopií Gumpa.

Na křtu kromě Filipa Rožka a samozřejmě Gumpa, byli režisér F. A. Brabec, herečky Patricie Pagáčová a Nela Boudová, youtuberka Anna Šulcová, rapper Edurad Rovenský i starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Natáčení by se mělo realizovat částečně i na jihu Čech. Půjde o Neotřelé, poetické, chvílemi až bolestné vyprávění očima psího tuláka Gumpa. Jde o příběh plný překážek, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

Nepřehlédněte:  Nemocní zdravotníci. Ostravská nemocnice uzavírá oddělení

„Natočil jsem klip k písni od Olgy Lounové inspirovaný Gumpovým příběhem s názvem „Protože to nevzdám“ a po přečtení knihy jsem hned volal autorovi knížky Filipu Rožkovi, že bych chtěl natočit film. Tak vznikl scénář a zhruba za měsíc se začne natáčet,“ prozradil F. A Brabec, který právě na jihu Čech natočil první 3D film V peřině s Lucií Bílou v hlavní roli.

Ve filmu si, kromě Gumpa a několika zachráněných psích hrdinů, zahrají lidé s velkým psím srdcem jako například Eva Holubová, Bolek Polívka, Patricie Pagáčová, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Karel Vémola. Premiéra by se měla uskutečnit ještě letos.

Ve filmu o psu Gumpovi bude hrát také Bolek Polívka. Foto: HV Production
Pes Gump má knihu, klip a teď bude mít i film. Foto: HV Production
Nella Boudová s Gumpem – psem, který naučil lidi žít. Foto: HV Production
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close