KrimiZ regionů

Policisté rozprášili na severu Moravy drogový gang

Drogový gang, který vařil pervitin na Frýdecko-Místecku, zadrželi moravskoslezští policisté. Pět mužů a jedna žena skončili ve vazbě a hrozí jim 10 až 18 let vězení. Policisté poté zadrželi další tři osoby.

Sledovali je devět měsíců

Do akce nazvané Midas se zapojilo 200 policistů. Devět měsíců sledovali drogový gang, jehož členové vyráběli metamfetamin.

Suroviny vozili jako omítku z Rumunska

Pachatelé zjistili, že v Rumunsku mohou poměrně lehce nakoupit léky, z nichž se dá droga uvařit. Vše řídil 39letý muž, který založil fiktivní stavební firmu. Poté z Rumunska se svými kumpány převážel nadrcené léky v kbelících. „Tuto směs deklarovali jako štukovou omítku,“ prozradil náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita. Poté, co surovinu dovezli, vařili pervitin na Ostravsku a v pronajatém domku na Frýdecko-Místecku.

Policisté udeřili v okamžiku, kdy se skupina chystala uvařit další tři kilogramy pervitinu. Toto množství by stačilo na 15 tisíc dávek. Gram pervitinu se prodává za tisíc korun. Policisté však zadokumentovali, že pachatelé vyrobili od prosince 2019 jedenáct kilogramů pervitinu, celkové množství však může být v řádech vyšší.  

Zabavili jim majetek

Během několika domovních prohlídek a prohlídek dalších prostor byly zajištěny chemikálie a předměty tvořící technologický celek pro výrobu drog. Dále podezřelým policisté zajistili další majetek – auta, novostavbu rodinného domu, stavební parcely a čtyřkolku, vše v hodnotě cca 6 milionů korun.  Dva z obviněných, u kterých byl zajištěn značný majetek, nemají prokazatelně žádný jiný příjem pocházející z jakékoliv zaměstnanecké či podnikatelské činnosti. Na vše přišli výrobou a prodejem drog.

Nepřehlédněte:  Plašení havranů nepomohlo, město je bezradné!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close