Z regionů
Nejnovější

Policisté hlupáci: Brali úplatky a ještě se u toho natočili!

Chamtivost a k tomu hloupost přivedla dva jihočeské dopravní policisty na scestí. Přijdou nejspíš o práci a čeká je i soud. Generální inspekce bezpečnostních sborů totiž vyšetřuje jejich braní úplatku, a protože jim asi moc inteligence dána do vínku dána nebyla, ještě se u toho tito „joudové“ sami natočili.

Měli Pomáhat a chránit, místo toho si mohli dát na auto heslo: Krást a podvádět. Protože se primárně na dálnici D3 zaměřovali na majitele luxusních aut, kteří překračovali rychlost. Tento přestupek nejenom že nezaevidovali tak, jak podle zákona měli, ale ještě si říkali o úplatky.

Vyšetřovatelé GIBS zjistili nejméně deset takových případů, kdy řidiči spáchali přestupek překročení rychlosti a vyplatili se z něj. Policisté si přišli na 26 000 korun, což se jim tedy opravdu „vyplatilo“.

Sami sebe usvědčili

„Policisté záměrně překročení rychlosti nezaznamenávali způsobem, který by umožňoval uložení fotografických snímků se zaznamenanou rychlostí vozidel, nýbrž pouze pro svou potřebu a často si vybírali luxusní vozidla, jejichž řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost podstatným způsobem,“ sdělila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Podezřelá policejní dvojice asi moc chytrosti nepobrala, protože se sama z podvodů usvědčila. Vyšetřovatelům se totiž podařilo získat kamerové záznamy ze služebního auta samotných obviněných mužů zákona, na kterých jsou některá předání peněz zaznamenána.

Už v únoru byli obviněni z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, za což jim hrozí až desetiletý trest. Trestní stíhání z podplácení se však nevyhnulo ani samotným řidičům. Hrozí jim až šest let vězení.

Oba policisté přišli o své uniformy a od dubna skončili v civilu. U policie pracovali 12 a 11 let. Pokud budou odsouzeni, nedostanou nejspíš ani zákonnou výsluhu.

Nepřehlédněte:  Moravskoslezský kraj omezuje autobusy i vlaky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close