Z regionů

Nejlevnější ceny PHM? Kvůli čerpačce i dopravní kolaps

Pokles cen pohonných hmot, který trval přes koronavirové období, se zastavil. Někde šly ceny nafty a benzínu na své historické minimum za posledních deset let. V Jihočeském kraji jsou ale ceny stále nejnižší, a to tak, až to někde způsobuje dopravní komplikace.

Ceny pohonných hmot v Jihočeském kraji klesaly zhruba čtyři měsíce. Teď se ceny stabilizovaly. Stále je tu ale benzín a nafta nejlevnější v ČR!  

„Natural 95 stojí průměrně na 25,50 korun, nafta 25,60 Kč. Samozřejmě, že jsou prodejci, kteří je nabízejí ještě levněji, jde ale o menší čerpací stanice,“ uvedli statistici.

U této čerpačky na jihu Čech často kolony aut kvůli cenám blokují kruhový objezd.
Foto: Facebook

Někde jsou ceny opravdu ještě nižší, a to tak, až to způsobuje problémy v dopravě. To je i případ čerpačky v Plané nad Lužnicí na Táborsku. Zde prodejce PHM nabízí „šťávu“ i o pár desítek haléřů až korun méně. Protože je ale pumpa kousek od kruhové křižovatky, fronty, které se tu tvoří, ji blokují.

Kolony kvůli naftě a benzinu

„Je to stejný obrázek už několika let, nikdo s tím nic nedělá. Policie od toho dává ruce pryč a majitel pumpy říká, že za to nemůže, že mu nepovolili příjezdovou silnici udělat jinak. Kolikrát je to tu na desítky minut,“ stěžuje si obyvatel z nedaleké Soběslavi Marek Dvořák.

Na jednu stranu tisícům řidičů vyhovuje, že mohou na plné nádrži ušetřit desítky až stovky korun, na druhé mnohé štve šílenství a hlavně dopravní kolaps.

Nejnižší ceny v Jihočeském kraji a tudíž potažmo i v ČR jsou hlavně na Táborsku nebo na Písecku. Českobudějovicko patří spíš k cenově vyšším, i když například pumpy, které jsou součástí jednoho obchodního řetězce, nabízejí také velmi zajímavé cenové relace.

Nepřehlédněte:  Gebauerovo ostravské Indiánské městečko stále žije
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close