Z regionů

Po hornících začal koronavirus drtit strážníky

Koronavirem se na Dole Darkov nakazilo 174 zaměstnanců a dalších 60 rodinných příslušníků. Důl jako ohnisko nákazy musel být dočasně uzavřen. Dalším ohniskem infekce je podle všeho služebna městské policie v Martinovské ulici v Ostravě-Porubě.

„Na tomto pracovišti bylo pozitivně testováno šest strážníků,“ uvedl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů. Krajská hygienická stanice proto rozhodla o uzavření této služebny. „Důvodem je preventivní karanténa, v níž je nyní 59 strážníků z této služebny,“ dodal mluvčí. Služebna byla vydezinfikována.

Netrpělivé čekání na výsledky…

Z 65 strážníků služebny v Martinovské ulici bylo zatím testováno 41 strážníků. Z toho bylo 35 testů negativních. Testováni musí být všichni strážníci, což se stane v nejbližších hodinách. Všichni pak budou netrpělivě čekat na výsledky.

Podle mluvčího nelze jednoznačně prokázat, jakým způsobem se nákaza mezi strážníky dostala. „Předpokladem je průnik nákazy zvenčí, tedy nikoliv v souvislosti s přímým výkonem služby,“ myslí si Machů.
Namísto strážníků, kteří skončili v karanténě, zaskočí jejich kolegové z útvarů s celoměstskou působností anebo strážníci z dalších oblastí. Pro podobné případy má městská policie vypracovaný krizový scénář.

Nákaza se šíří i přes opatření

V podobných případech se nákaza šíří dál, i když v ohnisku byla přijata hygienická opatření a místa vydezinfikována. Stalo se tak například v ostravském domově pro seniory Iris, v Alzheimer centru a také na nedalekém Dole Darkov. V domově Iris se i přes přísná opatření a vydezinfikováni prostor nakazili vojáci, kteří přišli pomáhat.

Nepřehlédněte:  Ukryli krvaví katolíci před krvavým Žižkou v klášteře v Milevsku krvavý poklad?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close