Z regionů

Plašení havranů nepomohlo, město je bezradné!

Zkusili to, nevyšlo to. Bohužel! Jihočeský Tábor je teď docela bezradný co s koloniemi havranů, kteří ruší občany, žáky ve škole a svým trusem způsobují nemalé škody. Radnice teď řeší, co s obtížným ptactvem dál.

Radnice začátkem roku kývla na pokus, kdy byli havrani plašeni pomocí Káňat Harrisových. Marně. Sice se na první pohled zdálo, že to zabralo, ale opak je pravdou.

Pokus bohužel nevyšel

„Oni se bohužel vrátili a mám pocit, že je jich snad ještě víc. Udělali si hnízda a je tu zase řev a všechno podělané. Auta, chodníky, občas máme i parapety na okně, je to hrozné,“ postěžovala si Jana Novotná, obyvatelka táborského Pražského sídliště.

„Vyzkoušeli jsme to jako možnost, která se nabízela. Nejspíš bohužel plašení pomocí Káňaty Harrisovými nebylo úspěšné. Budeme řešit, co dál,“ podotkl starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Havrani neřádí jen na sídlišti u nemocnice, ale také u v parku u autobusového a vlakového nádraží. A protože jsou tito ptáci zákonem chránění, neexistuje jejich odstřel nebo trávení. Přitom hluk, který vydávají, je často nesnesitelný a Tábor patří bohužel k jednomu z mála zimovišť v Česku.

Nepřehlédněte:  Nemocnice zase začnou testovat samoplátce na covid-19
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close