Z regionů

Ostravské galerie žijí na webu a Facebooku

Vyhlášený nouzový stav uzavřel také galerie. Jenže galeristé se nechtějí vzdát. Fotí obrazy a exponáty a vystavují je na webu nebo Facebooku.

Zavřít galerie a čekat až přejde koronavirová krize? Ne, řekli si ostravští galeristé. I když mají zavřeno, chtějí veřejnosti představit aktuální výstavy.

Galerie výtvarného umění zařadila na svůj web sekci TOP 100, v níž na fotografiích s popisy představuje sto nejvýznamnějších uměleckých děl ze sbírek této největší ostravské galerie. „Můžete se těšit na Kupku, Toyen, Fettiho nebo Piepenhagena,“ láka ředitel galerie Jiří Jůza. V sekci Zisky galerie ukazuje, co vše nakoupila od roku 2018. Kromě toho nabízí virtuální prohlídky výstav z posledních dvou let.

Virtuální prohlídky

Ostravské muzeum má na svých stránkách virtuální prohlídky svých prostor, nejzajímavější jsou záběry z věže muzea na centrum města. Facebook ale muzeum zanedbává.

Prodej na webu

Aktivní jsou soukromé galerie. Výtvarné centrum Chagall na svém webu nafotilo všechny obrazy z nové výstavy Česká krajina. U obrazů nechybí ceny, takže zájemce si je může objednat. Některá jména stojí za to – Willi Nowak, Otakar Nejedlý, Stanislav Lolek, Josef Ullmann, Bohumír Dvorský, Vincenc Beneš nebo Tomáš Bím.

Divoké barvy Borise Jirků

Galerie ZaZa uspořádala výstavu Borise Jirků. Vernisáž naplánovaná na 12. března se kvůli koronaviru nekonala. V Praze žijící Boris Jirků slíbil, že přijede na derniéru koncem dubna, pokud situace dovolí otevřít galerie. Aby ostravské publikum nebylo ošizeno o pozoruhodnou tvorbu tohoto umělce, galerie na svůj Facebook umístila snímky jeho maleb – typických figurálních kompozic i divoce barevných krajin z Francie a jižní Ameriky.

Podobně zareagovala i galerie Mlejn. Na Facebook umístila snímky z poslední výstavy.   

Nepřehlédněte:  Asijské bistro nabízí rorošky. Víte, co dostanete?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close