Z regionů

Ostraváci parkují za korunu denně

Druhé největší sídliště Slezské Ostravy Kamenec, ve kterém žije přes tisíc obyvatel, postupně prochází obměnou. Obyvatele potěší 225 nových parkovacích míst. Roční rezidenční parkovací karta je vyjde na 360 korun. 

Kompletní regenerace sídliště Kamenec, která je plánována ve třech etapách za celkem 50 miliónů korun, začne v září. Pro občany je dobrá zpráva, že navíc bude v okolí vybudováno se zcela minimálním zásahem do zeleně 225 parkovacích míst.

„Letos upravíme polovinu sídliště, které se nachází od řeky Ostravice po Bohumínskou ulici. Opravíme stávající parkovací místa, vysadíme zeleň a osadíme nový městský mobiliář. Nově budované chodníky budou dostatečně osvětlené,“ uvedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Zaplatí korunu denně

Úpravy budou pokračovat na opačné straně ulice Bohumínské směrem k estakádě Bazaly. Ty nabídnou parkování pod estakádou, kde nově vzniknou parkovací místa pro rezidenty sídliště Kamenec. Parkování nebude zdarma. Místní obyvatelé si mohou pořídit rezidenční kartu, která bude na rok stát 360 korun. To znamená, že parkování je bude stát prakticky korunu denně.

Na bezpečnost budou dbár kamery

Pod estakádou Bazaly postupně vznikne 225 parkovacích stání. Instalováno již zde bylo veřejné osvětlení, dále bude položen nový asfaltový povrch, osazeny obrubníky a dopravní značení. Na bezpečnost budou dohlížet kamery. „Již letos pod severní části estakády Bazaly vybudujeme 96 parkovacích míst, v dalších dvou letech pak ve spolupráci s městem Ostrava využijeme centrální část a dobudujeme zpevněné plochy pod jižní částí, kdy po jejím propojením s Bohumínskou ulicí  vznikne dalších 129 parkovacích míst,“ doplnil starosta Vereš. 

Nepřehlédněte:  Českokrumlovská rallye má letos smůlu
Tagy
Pokračovat ve čtení

Jeden komentář

  1. “ Obyvatele potěší 225 nových parkovacích míst“ . Ta místa tam už jsou. Měli napsat „Obyvatelům zpoplatní stará parkovací místa“. Je to jen o $$

Související články

Back to top button
Close
Close