Z regionů

O pobyty v kempech je extrémní zájem!

Koronavirová krize dala pořádně zabrat provozovatelům turistických a ubytovacích zařízení. Protože letos větší část zahraničních návštěvníků u nás dovolenou nejspíš nestráví, musí se provozovatelé spoléhat na české turisty nebo ty, kteří přijedou z nejbližšího zahraničí.

Hitem jsou karavany

Už nyní je proto extrémní zájem o pobyty v kempech, hlavně v okolí Lipna. Jde především o pobyty v karavanech a obytných vozech. Ať už pronajatých nebo vlastních.

„Některé kempy proto přidávají i místa pro návštěvníky s karavany. Řeší i další možnosti a věří, že alespoň z větší části tu letošní sezónu pokryjí,“ uvedl Pavel Pechoušek za Turistický spolek Lipensko.

Podle spolku jsou karavany trendem po koronavirové pandemii, což je zřejmé poslední tři týdny.

Více hygieny a lepší opatření

„Lidé se sice nemohli zatím ubytovávat ani v kempech, ani v hotelích a penzionech, ale kdejaké parkoviště bylo doslova obležené karavanisty. Zdá se, že si lidé karavany oblíbí na mnohem delší čas než je jen doba po koronaviru,“ uvedl předseda spolku Jiří Mánek.

Kempy se na sezónu, která začíná dnes, připravují i hygienicky. Pořizují si na recepce plexisklo, které ochrání zaměstnance i hosty. Všude jsou dezinfekce a někde využívají i ozónový generátor, kterým bude možné čistit prostory, kde budou hosté ubytovaní.

Některé jihočeské kempy, včetně těch na Třeboňsku nebo na Písecku a Táborsku, mají na léto desítky až stovky rezervací. Větší zájem je o chatky či mobilheimy s vlastní toaletou.

Nepřehlédněte:  Pod Bezdězem vznikne Svět záchranářů
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close