Z regionů

Nemocnice zase začnou testovat samoplátce na covid-19

Jihočeské nemocnice se po krátké pauze opět rozhodly opět testovat samoplátce na covid-19. Za test si ode dneška budou účtovat 1756 korun s tím, že ztrátu jim bude dorovnávat ministerstvo zdravotnictví. Právě to stanovilo maximální možnou taxu, kterou má testovaný zaplatit.

Kvůli nesouhlasu regulovanou cenou za test, kterou stanovila vláda, nemocnice dva týdny samoplátce netestovaly.

Všechny nemocnice kromě jedné

„Nyní budeme službu opět nabízet. Poskytovat ji budou všechny okresní nemocnice,“ uvedla Nováková. Dodala, že samoplátce nebude testovat českobudějovická nemocnice, která patří mezi páteřní zdravotnická zařízení v republice.

Jihočeské nemocnice vyčíslily náklady na test na 2600 korun. Odmítaly proto stejný úkon vykonávat za vládou nařízených 1756 korun. Nyní bude nemocnicím rozdíl doplácet kompenzační úhradová vyhláška pro rok 2020.

„Nebudeme připočítávat žádné příplatky za výsledek formou SMS ani za to, že je výsledek k dispozici zpravidla do 24 hodin od výtěru,“ dodala Nováková.

Testování v nemocnicích využívali doposud především pendleři, tedy lidé, kteřé pracují v zahraničí. Ti měli doposud povinnost dokládat pravidelně negativní test na covid-19.

Nepřehlédněte:  Nejvyšší železniční most v ČR půjde k zemi, nahradí jej nový!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close