Z regionů
Nejnovější

Někteří obvoďáci nadávají pacientům a vyhazují je z ordinací! Co na to ČLK?

Covidová sutiace má asi vliv i na nervy u lékařů. Přepracovanost, stres a podobně. To se dá pochopit u zdravotnického personálu v nemocnicích nebo na záchrankách. Určitě ale ne u obvodních lékařů. Někteří jejich klienti mají s nimi neblahé zkušenosti, jako třeba v Českých Budějovicích.

Objevují se případy, kdy sice obvodní praktičtí lékaři vyzývají své klienty, aby jim do ordinací v coronavirové době nechodili, ale dopředu se objednali, případně konzultovali své potřeby. To mnozí dělají. Někteří by i rádi, kdyby se do ordinací dovolali.

„To, co jsem zažila já a jak jsem zjistila i někteří další, se nevidí. Můj obvodní lékař to nebral, tak jsem se vydala do ordinace. Pochopitelně s rouškou. Nejenom, že byl sprostý, arogantní, ale ještě mě vyhodil, že tam nemám co dělat a jestli je mi špatně, mám si zavolat. A dost nevybíravým způsobem mi vynadal i vulgárně. Odešla jsem,“ svěřila se serveru Zulice.cz seniorka z Českých Budějovic z incidentem odehrávající se na Poliklinice Pražská.

Nebere telefony, nemá email?

Chtěli jsme požádat MUDr. Petra Poláka o vyjádření, ale od pondělí mu nefunguje telefonní linka do ordinace, mobil uvedený ani emailovou adresu nemá. Nikdo z dalších lékařů sloužících na Poliklinice Pražská nemá ponětí o tom, zda má dotčený doktor jiný kontakt. „Nemám čas něco řešit, mám tu své pacienty,“ odpověděl další lékař. „Nezlobte se, ale nemohu tam jít, máme tu svého dost. Každý je tu za svou ordinaci, ani ho nezná,“ poznamenala zdravotní sestra z další ordinace.

„Když mi bylo před měsícem zle a týden jsem ležela a volala jsem mu, že se bojím, zda nemám covid-19, odbyl mě, že určitě ne, že je to viroza. A teď, když jsem přišla, že mi není dobře, začal vyšilovat, že mám možná koronavir a co tam lezu. Vím od jiné paní, že mu taky volala a nedovolala. Tak jsem se tam vydala. Je to sprosťák a rozhodla jsem se najít si jiného lékaře. Doktor, který není schopen si zajistit, aby mu fungoval telefon, na rozdíl od jiných nemá uvedený mobil, o emailu nemluvě, a ještě je sprostý a arogantní, pro mě vážně nemá žádnou váhu,“ uvedla paní, jejíž jméno má redakce k dispozici.

Nepřehlédněte:  Obrovská tragédie: blesk zabil stádo březích krav

„Situaci neznám a nemohu přesně posoudit, ale pokud toto tak bylo a nemám důvod té paní nevěřit, musím konstatovat, že toto si lékař dovolit prostě nesmí. Chápu, že je možná přetížen a jistě také toho má hodně, ale vždy na prvním místě je slušnost a odbornost. A nadávky, vyhazování z ordinace nebo arogance opravdu k profesionalitě lékaře nepatří, i kdyby byl sebevíce fundovaným odborníkem,“ řekl za Českou lékařskou komoru její mluvčí MUDr. Michal Sojka.

Výměna lékaře nejlepší

„Doporučím té paní i dalším takovým, kteří se s něčím podobným setkají, že mohou podat stížnost k nám, případně na příslušný Krajský úřad, ale především, aby si našli jiného lékaře, který si bude klientů vážit,“ dodal Sojka.

„Na některých internetových serverech jsou recenze na pana doktora Poláka a převažuje názor, že jde o náladového a arogantního doktora, i když odborně dobrého. Taky jsem od něj před časem odešel. Možná to nemá v hlavě v pořádku, nebo je špatný na nervy. Ale takového lékaře opravdu nepotřebuji,“ dodal i další bývalý klient praktického lékaře z Českých Budějovic.

Na této českobudějovické poliklinice ordinuje lékař, který nebere telefony, ale vyhazuje pacienty. Foto: Archiv

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close