Z regionů

Nádraží v Berouně projde rekonstrukcí

Správa železnic (SŽ)  opraví  nádraží v Berouně. Vypsala zakázku na zhotovitele rekonstrukce tří vzájemně propojených objektů, který tvoří odjezdová hala, administrativní budova a provozní prostory. Částka, kterou uvádí SŽ v zakázce je 244,6 milionu korun. Jde o druhé výběrové řízení, které Správa železnic v rámci tohoto projektu vypisuje.

V odjezdové hale dojde k větším dispozičním změnám, přemístění pokladen a vzniku dalších komerčních prostor. Cílem modernizace je oživení celého objektu a zvýšení cestovního komfortu. Stavební práce by měly začít v červnu letošního roku a potrvají 24 měsíců. Rekonstrukce bude probíhat na etapy, odjezdová hala bude cestujícím k dispozici, i když v omezeném režimu.

Kamery nechybí

Rekonstrukce bude dále zahrnovat novou fasádu, její zateplení, novou střechu. Součástí je rekonstrukce kanalizace, vody, topení, elektroinstalace. Rekonstrukce bude dále řešit rozšíření informačního a kamerového systému.

Jde o koridor

Zakázka  je součástí rozsáhlejšího projektu, který začal už v roce 2016 a zahrnuje i nádraží v Králově Dvoře a také modernizaci kolejí mezi oběma stanicemi. Odhad celého projektu činil více než 1,8 miliardy korun. Berounská trať je součástí třetího tranzitního koridoru, který vede  od hranic  s Německem přes Plzeň, Prahu, Pardubice a Ostravu k hranicím Slovenska.

Nepřehlédněte:  Armáda pomoc odmítla, nastoupili hasiči
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close