Z regionů

Na seniory trápené koronavirem útočí šmejdi

Senioři, kteří jsou dnes zavaleni informacemi o probíhající pandemické krizi, zaznamenali v Třebíči podvodné pokusy o vylákání peněz. Tamní radnici na to upozornili pracovníci místní Charity.

„Jedná se o jednotky případů, které ovšem hrozí nárůstem,“ uvedla mluvčí radnice Irini Martakidisová a popsala metody, kterými se podvodníci snaží seniorům dostat do peněženek: „Aktuálně se vydávají v nejvíce případech za pracovníky distributorů energií. Využívají situace, kdy lidé jsou většinou doma, nechodí ven. Podvodníci pak tvrdí, že díky nákaze koronavirem klesají ceny energií a nutí hlavně seniory podepisovat nové smlouvy.“

Radnice varovala seniory pomocí letáků

„Všem důrazně doporučujeme s těmito lidmi nemluvit a v žádném případě je nepouštět do domu a nepodepisovat žádné dokumenty. Pokud už se k vašim dveřím někdo takový vetře, nic mu rozhodně nepodepisujte. Tento krok pak bývá nevratný a spoustu lidí už tento šmejdí podvod stál moc peněz,“ doporučil místostarosta Miloš Hrůza. Radnice varovala seniory na svém webu i prostřednictvím nejrůznějších pomáhajících služeb. Nechala také natisknout varovné letáky, které postupně distribuuje.

Nepřehlédněte:  Kauza vražd Petra Kramného neskončila. Dostane se na svobodu?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close