Z regionů

Mlha usmrtí koronaviry

Ostravský městský obvod Slezská Ostrava zakoupil pro práci dobrovolných hasičů generátor teplé mlhy, pomocí kterého lze likvidovat viry.

Dezinfikují zbrojnice a domovy seniorů

V současné době naši dobrovolní hasiči využívají přístroj k dezinfekci budov hasičských zbrojnic. Následovat budou domovy s pečovatelskou službou a některá školská zařízení a jiná veřejná místa. Pořízení tohoto přístroje nám zařídí mnohem větší flexibilitu při plošných dezinfekcích jak uzavřených prostor, tak exteriérů a to hlavně v případě, kdyby došlo k dalšímu šíření virových onemocnění,“ vysvětluje místostarosta Vladimír Lyčka.

Práce trvá pár desítek vteřín

Výhodou je provedení dezinfekce během několika desítek vteřin a to tak, aniž by se musela místnost předem nějak připravovat. Aplikace probíhá zamlžováním, tudíž na dezinfikovaném povrchu neulpívá žádná tekutina. Takto ošetřený prostor je možné do půl hodiny opět plně užívat.

„Jako první jsme provedli dezinfekci požární zbrojnice v Muglinově, kde také generátor skladujeme. Postupně zaučujeme k práci s generátorem i další dobrovolné hasiče ve Slezské Ostravě,“ řekl Zdeněk Gvuzď, starosta Sboru dobrovolných hasičů Ostrava-Muglinov.

Usmrtí viry i hmyz

Přístroj je velmi účinný a víceúčelový. Při změně náplně lze přístroj použít také například na deratizaci a dezinsekci.

Nepřehlédněte:  Záměna nebožtíků narušila pietu za zesnulou ženu.
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close