Z regionů

Ministr zahraničí USA se zastal ostravské fakultní nemocnice

Fakultní nemocnice Ostrava se stala v sobotu terčem kybernetického útoku. Hackeři zaútočili na její servery. Správci sítě však útok odrazili. Aktivit hackerů si všimla i americká vláda. „Vyzýváme toho, kdo je za tyto útoky zodpovědný, se zdržel škodlivých kybernetických aktivit zaměřených proti českému zdravotnickému systému či podobné infrastruktuře na dalších místech,“ uvedl americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo s tím, že americká vláda má s hackery nulovou toleranci a bude pro ně mít vážné důsledky.

Podobné útoky zažila také Fakultní nemocnice Olomouc a pražské letiště. Hackeři se ve všech případech snažili získat přístupové údaje do systému. „Děláme průběžně maximální možná opatření k zabezpečení a ochraně naší IT infrastruktury,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová.

Hackera se dá vystopovat

Podle vyšetřovatelů je velmi těžké hackery vysledovat, přesto je to možné.  Hlavně podle stop, které zanechávají ještě před útokem, kdy velkým tokem dat prověřují systém. Hackeři se rekrutují převážně ze dvou skupin. Jedna skupina jsou lidé, kteří s danou institucí měli nějaký problém a chtějí se takto pomstít. Druhá skupina jsou vyděrači, kteří zablokují servery a za jejich odblokování požadují výkupné.

Nepřehlédněte:  Náměstek kraje má covid, rada včetně hejtmanky je v karanténě!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close