Z regionů
Nejnovější

Ministr Vojtěch odhalil velké tajemství covidové nákazy!

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) je taky znepokojen překotným nárůstem nových případů covid-19. Jen za pátek přibylo skoro 170, za sobotu 260, a za neděli 305 nových nemocných. Jak on, tak i vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula ale uvedli, že se nejedná o druhou vlnu koronaviru.

Ministr Vojtěch prozradil, co je za nárůstem nemocných, když doposud se dařilo situaci držet na minimálním počtu nových případů.

„Za nárůstem případů pacientů s covid-19 je především lokální ohnisko nemoci na Karvinsku. Nyní stále provádíme poměrně masivní testování v tomto nejpostiženějším regionu,“ řekl ministr v pořadu Partie televizní stanice CNN Prima News.

O druhou vlnu epidemie by se jednalo až prý tehdy, kdyby podobný nárůst jako na Karvinsku byl v celé republice. Přičemž nejpostiženějšími místy kromě Karvinska je Praha.

Nová omezení

„Plánované celorepublikové rozvolňování opatření proti šíření koronaviru se od 1. července kvůli aktuální situaci nebude týkat Karvinska. A do jisté míry plánujeme, že tato opatření se budou i zpřísňovat,“ řekl Adam Vojtěch.

Resort zdravotnictví chce například u hromadných akcí na Karvinsku stanovit horní hranici účasti maximálně na 100 lidí, přičemž jinde je to zatím do tisícovky.

Počet případů dramaticky roste také v sousedním Německu. Zde je hlavním problémem provoz jatek, kde pracují zahraniční dělníci. Ti žijí často v ne zrovna vyhovujících podmínkách na ubytovnách, a tam se nákaza šíří.

V ČR onemocnělo nákazou covid-19 celkem 11 423 lidí. Aktuálně nemocných je 3374, vyléčilo se 7702 lidí a problémům spojených s koronavirem podlehlo 347 pacientů, vesměs starých a chronicky nemocných lidí.

Nepřehlédněte:  Středočeši rozdělí 76.000 respirátorů
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close