Z regionů

Městská nemocnice Ostrava testuje i samoplátce. Za 2900 Kč

Městská nemocnice Ostrava testuje od pondělí 11. května na covid-19 také samoplátce. Dosud prováděla odběry pouze těm, které k vyšetřením poslala ze zdravotních důvodů Krajská hygienická stanice nebo praktický lékař.

Odběrové místo je za Správní budovou v areálu nemocnice. Vjezd je určen z ulice Varenská a výjezd na ulici Hornopolní. Správná cesta do areálu i ven je označena šipkami. Stěry jsou odebírány jen pacientům ve vozech, nejsou určeny pro pěší.  

Stěry v autě

„Samoplátci u nás budou testováni metodou PCR. Zájemcům o test doporučujeme, aby si dopředu vytiskli a vyplnili formulář s osobními údaji, který máme na nemocničním webu mnof.cz. Zkrátí si tak dobu nutnou k odběru. Sestry jim po odevzdání vyplněného formuláře vezmou pouze stěr z patrových oblouků a nosu, a to přímo v autě, které vjede do odběrového stanu. O negativních výsledcích testů bude informovat nemocnice, pozitivní výsledky bude řešit Krajská hygienická stanice,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Odběr je možné objednat telefonicky v pracovních dnech od 8 do 13 hodin na čísle 596 194 877, nebo e-mailem: odbmisto@mnof.cz, ve kterém je nutné uvést jméno, příjmení, rodné číslo, adresu bydliště, telefon, případně e-mailovou adresu, kam má být odeslán výsledek testu, a to v případě, že bude odlišný od toho, ze kterého dorazila objednávka testu. Následně bude objednatele kontaktovat pracovník odběrového místa kvůli dohodnutí termínu.

O negativním výsledku bude nemocnice informovat SMS zprávou na uvedené telefonní číslo. Lékařské potvrzení o výsledku PCR testu bude v případě potřeby zasláno na uvedenou e-mailovou adresu. O pozitivních výsledcích bude klienty informovat Krajská hygienická stanice.

Test stojí 2900 Kč. Platba jen hotově

Výsledek bude k dispozici v rozmezí 24 až maximálně 48 hodin. Cena vyšetření je 2900 korun, k úhradě bude přijímána pouze hotovost. Nemocnice vyzývá klienty, aby platili penězi v přesné nominální hodnotě. Městská nemocnice Ostrava (MNO) zprovoznila odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem v pátek 20. března. Otevřené je v současné době v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Od doby jeho zprovoznění zdravotníci odebrali přes 2500 stěrů, které odeslali k zpracování Krajské hygienické stanici. Odběrový tým tvoří dvě všeobecné zdravotní sestry a administrativní pracovník.

Nepřehlédněte:  Soud zase řeší vyvlastnění na dálnici D3
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close