Z regionů

Krize. Do ostravského Alzheimer centra vstoupí armáda

Koronavirová pandemie zasáhla Alzheimer centrum v Syllabově ulici v Ostravě. Nakazilo se 40 klientů a 26 zaměstnanců. Jedna z klientek zemřela, ostatní nemají vážnější příznaky. Centrum se ocitlo v krizi, chybí mu personál. Proto vypomůže armáda České republiky.

Žádost o pomoc

„Požádali jsme Moravskoslezský kraj o zajištění personální podpory, aby se nám podařilo dlouhodobě stabilizovat situaci a posílit náš pracovní tým. Našemu požadavku bylo Moravskoslezským krajem vyhověno a na výpomoc Armáda České republiky. Celkem bylo na naše centrum v Ostravě přiděleno 15 osob, které budou posilou k zajištění provozu našeho zařízení,“ uvádí ředitelka zařízení Simona Lipovská.

Jen pomocné práce

„Vojáci budou využiti k pomocným činnostem. Nepůjde tedy o výkon činností, k nimž by bylo zapotřebí zvláštních odborných znalostí a které může vykonávat jenom řádně proškolený personál,“ informovala mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová. Budou pomáhat s úklidem, odnosem odpadků, budou přebírat zásilky. Všichni byli testováni na Covid-19. Vojáci přijeli do Ostravy ve středu 15. dubna, v Alzheimer centru začnou pracovat ve čtvrtek 16. dubna.

Nepřehlédněte:  Přehrady jsou skoro plné, hrozí další povodně?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close