Z regionů

Krajský úřad i magistrát se v Ostravě opět otevírají veřejnosti

Krajský úřad Moravskoslezského kraje i ostravský magistrát se od pondělí 20. dubna opět otevřou veřejnosti. Občané by i přesto měli využívat elektronickou komunikace s těmito úřady, pokud to je možné.

Krajský úřad v Ostravě nestanovil žádná omezení, pouze doporučuje omezit osobní kontakty a vyřizovat potřebné záležitosti elektronicky. Magistrát města Ostravy obnovuje úřední hodiny v plném rozsahu, avšak nadále budou platit preventivní opatření z minulých týdnů.  Projednání úředních záležitostí bude možné pouze na základě předchozí rezervace nebo dohodnuté schůzky s pracovníky příslušných odborů. To lze provést následně:

  • přes objednávkový systém: https://objednavky.ostrava.cz/eobs#/jednorazove-prihlaseni/.
  • telefonicky nebo elektronicky s konkrétním pracovníkem u odborů, které nejsou zahrnuty v objednávkovém systému, kontakty jsou k dispozici na www.ostrava.cz v aktualitách.
  • objednávky pro osobní podání na podatelně magistrátu na čísle 599 443 030, magistrát doporučuje využívat speciálních schránek, které jsou pro tento účel umístěny na vrátnicích jednotlivých budov úřadu.
  •  v případě dotazů se mohou občané obrátit na linku 599 499 311.
  • objednávky na CzechPoint a ověřování na telefonním čísle 599 442 382

Bez roušek na úřady nechoďte

I když je obnoven plný rozsah úředních hodin, budou nastavena organizační opatření, která omezí celkový možný počet obsloužených klientů (regulace počtu přepážek, střídání zaměstnanců apod.). Platí povinnost mít zakryté dýchací cesty rouškou, šátkem nebo šálou.

Nepřehlédněte:  Řidič asi roušky ukradl, politici se smířili
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close