Z regionů

Kraj přispěje lidem na dovolenou

Rodinám, které v létě stráví dovolenou v jižních Čechách, bude hejtmanství dotovat ubytování a dá jim padesátiprocentní slevy na vstupné na různá místa. Celkem tak na tuto formu podpory turismu uvolní 40 milionů korun.

Jde o součást projektu Léto v jižních Čechách, který začne 15. června a cílem je podpořit cestovní ruch, který kvůli koronaviru klesl. Lidé také dostanou slevy například do zoo v Hluboké nad Vltavou, do některých muzeí nebo galerií. Se slevami až 70 procent se připojí i soukromé organizace.

Musí oživit ekonomiku

„Již v době nouzového stavu jsme začali připravovat opatření na oživení ekonomiky po krizovém období. A je to právě cestovní ruch, který patří mezi nejpostiženější odvětví,“ uvedla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

Jihočeským penzionům a hotelům by měla podpora zajistit 100 000 nových přenocování, ze sumy téměř 40 milionů dostanou na kompenzaci 30 milionů.

Většina Čechů stráví letošní dovolenou v tuzemsku. Foto: FB

Slevu 30 procent z ceny ubytování, nejvýše však 300 korun na člověka a noc, získají dvou-až šestičlenné rodiny, z nichž nejméně jeden člověk je starší 18 let.

Ke kampani se připojí i České Budějovice. Nabídnou slevy na prohlídky historické radnice. Ubytovaní budou mít i levnější vstupné na plovárnu nebo jízdu MHD zdarma.

Zapojí se i firmy

„Hosté tak mohou využít možnosti dopravit se do Boršova nad Vltavou a vrátit se do Budějovic po řece na paddleboardu,“ řekl náměstek primátora Viktor Vojtko (STAN).

Do kampaně se zapojují i firmy, které organizují v Budějovicích plavby lodí či prohlídky pivovaru Solnice. V Jihočeském kraji je podle JCCR přes 600 ubytovacích zařízení, které splňují podmínky, aby se mohly do kampaně zapojit.

Jižní Čechy jsou jedním z nejkrásnějších krajů Česka. Foto: JCCR

Nepřehlédněte:  V Ostravě vzniká detektivní seriál
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close