Z regionů

Koronavirus zrušil maturity v Karviné

Maturitní zkoušky musí odložit karvinská soukromá Střední odborná škola ochrany osob a majetku. Jeden ze studentů se nakazil koronavirem. V karanténě tak skončilo 17 studentů a dva učitelé.

23 studentů nemůže k maturitě

„Pozitivní test měl student, který přišel během státních maturit do styku s dalšími 16 spolužáky. Část studentů byla tou dobou na jiném předmětu. Ti nemuseli do karantény, ale maturita se odsouvá 23 studentům,“ informovala ředitelka školy školy Slavka Krystová Florková.

Studenti, kteří nemohli k maturitám ve stanovený čas, budou zkoušku skládat s největší pravděpodobností v týdnu po 22. červnu.

Problém s vysokou školou

„Situace zkomplikovala život některým studentům se zájmem o studium na vysoké škole. Maturitní vysvědčení sice mohou odevzdat později, ale kvůli karanténě se nebudou moci dostavit na přijímací zkoušky na vysoké škole, protože se konají v termínu, kdy ještě budou v karanténě,“ popsala ředitelka.

Nakazil se od svého otce

Student s pozitivním testem se nakazil od svého otce a nákaza souvisí s ohniskem koronaviru na Dole Darkov. Tam koronavirem onemocnělo již 465 pracovníků, rodinných příslušníků a známých.

Nepřehlédněte:  Poetické popelnice oslovují kolemjdoucí
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close