Z regionů

Koronavirus omezil chirurgii v Karviné

Sedm zdravotních sester z oddělení Chirurgie 2 krajské Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj bylo pozitivně testováno na koronavirus. „Vedení nemocnice proto ve spolupráci s hygieniky podniklo potřebné kroky, aby se nákaza nešířila dál. Dvě chirurgické stanice jsou sestěhovány do jedné, chirurgové provádějí pouze akutní operace. Plánované zákroky jsou zastaveny,“ popsala mluvčí krajského úřadu Miroslava Chlebounová. Moravskoslezský kraj je zřizovatelem nemocnice.  

Testy zdravotníků i pacientů

Všichni pacienti chirurgie procházejí testy na koronavirus a testy podstoupí také všichni zaměstnanci chirurgie včetně dalších lidí, kteří byli v kontaktu s pozitivně testovanými zdravotními sestrami. Zároveň je prováděna plošná dezinfekce.

Přijali nemocnou pacientku

Jak se nemoc šířila? Zdravotní sestry se pravděpodobně nakazily od pacientky, která byla od ledna hospitalizována na sociálním lůžku v orlovské nemocnici. Po zhoršení zdravotního stavu byla bez příznaků onemocnění koronavirem začátkem června převezena na chirurgii do Karviné a poté do Léčebny dlouhodobě nemocných. Protože byla jako všichni pacienti LDN před přijetím testována na koronavirus, zjistilo se, že onemocněla koronavirovou nákazou. Pacientka byla převezena na infekčním oddělení do havířovské nemocnice.

Pozitivně testované zdravotní sestry a všichni, kdo s nimi přišli do kontaktu, skončili v karanténě.

„V souvislosti s aktuální situací si dovolujeme informovat, že provoz nemocnice je plnohodnotně zajištěn. K omezení péče došlo pouze na jedné lůžkové stanici Chirurgie.Péče na ostatních ambulancích a odděleních zůstává nedotčena. Personál je vybaven dostatkem ochranných pomůcek a poskytuje péči pacientům, bez dalších omezení,“ uvedla nemocnice ve svém prohlášení.

459 nemocných z Darkova

Karvinsko je zasaženo koronavirovou infekcí. Nejvíce nemocných je na Dole Darkov, kde testy prokázaly onemocnění u 459 lidí – zaměstnanců dolu a jejich příbuzných. Z obavy ze šíření nemoci se objevila úvaha, že by v karanténě skončilo celé město Karviná.

Nepřehlédněte:  Státní zástupkyně Tittková bourala opilá. Už podruhé
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close