Z regionů

Koronavirus ochudil zoo o peníze!

Koronavirová krize způsobila finanční problémy řadě firem a podnikatelům. Od restaurací, přes běžné provozovny, památky, až třeba po zoologické zahrady. Výjimkou není ani největší jihočeská zoo.

Ztrátu táborská ZOO Vetrovy spočítala zatím na více, než půl milionu korun. Byla šest týdnů zavřená, ale zvířata, kterých tu chovají přes 300, museli krmit dál. Finanční propad vznikl především ztrátou ze vstupného, prodeje suvenýrů, nebo ze zážitkových programů.

„Po koronavirové krizi je zoologická zahrada otevřena od konce dubna. Provoz se pomalu začíná vracet do obvyklých kolejí, ošetřovatelé i další pracovníci zoologické zahrady už zase pracují v obvyklém směnném provozu, což ale běžný návštěvník vůbec nezaznamená,“ uvedl ředitel táborské zoo Evžen Korec.

ZOO Tábor je už zase v provozu. Foto: Zoo Tábor

Omezili všechny investice

Kvůli finančním ztrátám způsobeným koronavirem zoo omezila všechny výdaje. Výjimku představuje péče o zvířata. Jednou z nejnákladnějších položek je nákup potravin. Například loni zvířata zkonzumovala skoro 15,5 tuny masa, přes 60 tun ovoce a zeleniny, skoro 230 balíků sena a více než 100 balíků slámy.

Provozovatelé pro letošní sezonu zavedli novinku. Jde o celoroční vstupenku, za kterou zájemce zaplatí 210 korun a může přijít do zoo kdykoliv.

„Je to na míru ušitý program milovníkům zvířat, který se zájemcům vyplatí už při druhé návštěvě u nás,“ řekl Korec s tím, že jednorázová vstupenka pro dospělé stojí 110 korun.

Zoo Tábor Větrovy chová více než 310 zvířat a zaměřuje se především na ohrožené druhy. Lidé mohou v areálu vidět osm desítek druhů zvířat. Zoo má podle svých představitelů například nejcennější chovnou skupinu zubrů v českých zoo. Areál ročně navštíví více než 80 000 lidí.

V táborsko Zoo chovají přes 300 zvířat. Foto: ZOO Tábor

V zoo museli fungovat i během koronavirové krize. Foto: Zoo Tábor
Nepřehlédněte:  Ostrava: Hledáme spoluinvestora pro rezidenční dům
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close