Z regionů

Koronavirus napadá domovy seniorů

Těžké časy zažívají v Ostravě obyvatelé Domova pro seniory Iris a Alzheimercentra. Koronavirus se mezi nimi rozšířil nečekaně rychle.

V domově Iris se nejdříve nakazila pracovnice v přímé péči. Nákaza se potvrdila 31. března, o den později měly pozitivní nález tři klientky. Poslední testy potvrdily, že v domově měly pozitivní testy čtyři zaměstnanci a 13 klientů. Stále se čeká na výsledky testů několika zaměstnanců a jednoho klienta.  

Nákaza se rychle šíří

Nákaza se zde potvrdila 31. března u pracovnice přímé péče a o den později domov ohlásil, že byly pozitivně testovány tři klientky. Později se onemocnění prokázalo u dalších lidí, podle údajů z pondělí 6. dubna byly testy pozitivní u čtyř zaměstnanců a 13 klientů zařízení. Domov stále čeká na výsledek testů jednoho pacienta a několika dalších zaměstnanců.

Podobně se nákaza rozšířila v ostravském Alzheimercentru. V pátek 3. dubna se nákaza potvrdila u jedné z klientek, která byla pro jiné problémy převezena do nemocnice. Následovaly testy 77 klientů a 70 zaměstnanců. Pozitivní text mělo 23 klientů a osm zaměstnanců.

Obě zařízení provedla rázná opatření, domov Iris byl kompletně dezinfikován.

481 nakažených v kraji

Dnes v 18 hodin Krajská hygienická stanice Ostrava potvrdila, že v celém kraji má pozitivní nález na koronavirus 481 osob, z toho v Ostravě bylo pozitivně tetováno 172 osob. Pět lidí v Moravskoslezském kraji s pozitivním testem zemřelo.  

Nepřehlédněte:  Lidé z Vysočiny nenakupují, čas tráví v přírodě
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close