Z regionů

Klokánek pro týrané děti na prodej? Ano, známe důvod!

Fond ohrožených dětí prodává zařízení pro okamžitou pomoc Klokánek. Jde o objekt v Janovicích nad Úhlavou v Plzeňském kraji. Důvodem jsou peníze. I když kraj považuje zařízení za důležité, podle vedení fondu nebylo hejtmanství schopno se za čtyři měsíce ozvat na žádost o podporu. Zařízení by ale v objektu mělo zůstat i nadále

Důvodem jsou finance

Prodej lukrativního bytového domu je s podmínkou, že tam Klokánek bude fungovat i nadále.O prodeji janovického Klokánku Fond ohrožených dětí uvažoval už začátkem roku, nakonec z toho sešlo.

„Je to tak, Klokánek prodáváme. Rozhodli jsme se o tomu z finančních důvodů. Hledáme kupce, který by nám část budovy nechal následně v pronájmu, aby tam zařízení mohlo zůstat v provozu. Máme dva zájemce, uvidíme, jak se k tomu postaví,“ uvedla předsedkyně fondu Hanka Kupková.

Pokud dům někdo koupí, pětice bytů má vlastní vchod, takže děti by s novým vlastníkem ani eventuálními dalšími nájemníky nepřišli do kontaktu. Nutné bude dohodnout výši nájemného, aby to pro fond nebylo likvidační, a taky, aby zařízení mohlo používat zahradu s herními prvky.

„Když jsme jednali s poslanci z Plzeňského kraje, velmi se podivovali tomu, proč Klokánek prodáváme. Ptali se na důvody a my jsme jim sdělili, že ty jsou jasné a zástupci kraje je znají. Žádali jsme je o finanční podporu už v únoru před koronavirem, ale doposud jsme odpověď nedostali,“ dodala předsedkyně Fondu Kupková.

Nepřehlédněte:  Chaty, které vstoupily do dějin Československa, lehly popelem
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close