Z regionů

Jižní Čechy mají svou obnovenou lokálku

Na jihočeské lokálce z Číčenic do Týna nad Vltavou skončil provoz osobních vlaků v prosinci 2013. Letos trať opět ožila motorovými vlaky. Vrátili je sem nadšenci z Klubu přátel Transverzálky, kteří za tím účelem založili vlastního dopravce KPT Rail.

Nová firma prošla na Drážním úřadu správním řízením, na jehož konci by měla být licence k provozování drážní dopravy.

„Museli jsme mít takzvané Osvědčení o bezpečnosti, kterým dopravce dokazuje, že má zajištěno vše pro bezpečné provozování drážní dopravy. I na toto jsme již skvěle připraveni,“ řekl vedoucí provozu železniční dopravy KPT Rail Jaroslav Kugler.

Některé vlaky jezdí i do Českých Budějovic. Foto: KPT Rail

Jihočeský motoráček vyjel na koleje 6. června. Na trať Číčenice – Týn nad Vltavou vypraví dopravce každou sobotu, neděli a státní svátky tři páry osobních vlaků.

„O sobotách budou dva z těchto párů pokračovat dále do našich cílových destinací, kterými se letos staly železniční stanice Netolice, Písek město a České Budějovice, Tyto cílové stanice se budou každou sobotu střídat,“ uvedl Jaroslav Kugler.

Na naše vlaky budou také návazné autobusové spoje s tarifem KPT, které budou mít trasu Týn nad Vltavou – Židova Strouha – Bechyně – Dražíč – Koloděje nad Lužnicí – Týn nad Vltavou. Naposledy vlaky vyjedou 28. září. Znovu pak lokálka vyjede na jaře 2021.

Nepřehlédněte:  Gebauerovo ostravské Indiánské městečko stále žije
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close