Z regionů

Ještěd opět rozkvete do krásy! Nebo ne?

Symbol Liberce – televizní vysílač Ještěd – čeká obnova. A jak tomu u nás bývá zvykem, zveřejněný záměr má hned desítky kritiků.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) v dobré víře zveřejnil na svém facebookovém profilu vizualizaci možné budoucí podoby známého vysílače. „Podívejte se na ukázky z architektonické studie obnovy, kterou vytvořilo studio ARN. Velmi si vážím toho, jakým způsobem architekti k celému projektu přistoupili. Nejedná se o lehký úkol, jelikož vyžaduje velkou míru pokory a úcty, ale zároveň i odvahy přijít s návrhy vhodných řešení pro tak unikátní a významnou stavbu, jakou Ještěd bezesporu je,“ napsal hejtman.


Jeden z historických pokojů má i dobové vybavení. Foto: šim

Lidé jej poslechli, na vizualizace se skutečně podívali a začali přidávat jeden komentář za druhým. Bohužel pro politika vesměs kritických.

A takhle by se některé pokoje mohly proměnit v modernu… Zdroj: FCB

„Velice vítám rekonstrukci věže, její technický stav je na první pohled v kritickém stavu. Zveřejněné vizualizace záměru rekonstrukce mě ale šokují svoji necitlivostí k původní architektuře a designu interiéru, kterou tak všichni milujeme. Zajímalo by mě, jak vypadalo zadání na projekt rekonstrukce tak architektonicky významné budovy? Byl k projektu přizván žijící spoluautor – Otakar Binar?“ ptala se – bez odpovědi – Marie. „Tohle je výsměch ucelené architektonické koncepci Ještědu, kde se myslelo pomalu i na prkýnko na záchodě,“ přidala se Daniela. Našli se samozřejmě i zastánci nové podoby Ještědu: „Až na to vybavení pokojů je to pěkné. Musíte si uvědomit, že Ještěd byl vždy vysílač, logicky ty talíře neschováte. Tohle je dost elegantní vyřešení. Pokud se někomu nelíbí, tak ať zahodí telefon, počítač a televizi z okna,“ okomentoval Matěj celkovou vizualizaci (viz úvodní foto), na níž je Ještěd obsypán satelitními talíři.

Poněkud nešťastná grafika dala nové stavbě LOL… Zdroj: FCB

Další diskutující negativně zhodnotili vysokou cenu za rekonstrukci – až půl miliardy korun – i návrh nábytku v interiéru, který je prý až nápadně podobný tomu, co se prodává v jednom skandinávském obchodním řetězci…

Nepřehlédněte:  Roj vos zabil na Ostravsku muže

A co vám – budete potěšeni novou podobou jedné z dnes už historických tuzemských staveb?

Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close