Z regionů

Jeďte do lázní, stát vám přispěje tisíce!

Kdo neví, kam po koronavirové karanténě letos na dovolenou a nechce nebo nemůže do zahraničí, má ideální šanci strávit ji v lázních. Stát totiž přispěje slevu na pobyt 4000 korun. A to od 1. července do 31. prosince. Vláda Andreje Babiše (ANO) tak schválila Program COVID – Lázně.

Podmínkou pro slevu na pobyt je, aby zájemce strávil v lázeňském zařízení alespoň šest nocí a využil minimálně pět procedur. Poukazy bude možné vytisknout si od středy na portálu Kudyznudy.cz. Vydáno bude maximálně 250 000 poukazů v celkové hodnotě jedné miliardy korun.

„Poukaz budou moci využít jen lidé nad 18 let s trvalým pobytem v České republice, kteří jsou účastníky veřejného zdravotního pojištění,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Češi cizince nenahradí

V tomto případě ale nebude možné sčítat slevu na pobyt s vouchery, které některé lázně už nabízejí.  Smyslem je podpora lázeňství ve složité, pokoronavirové době, protože i lázeňský zařízení utrpěla citelnou ránu. Zároveň také naučit české turisty trávit v lázních vícedenní pobyty s čerpáním léčebných služeb.

Zahraniční hosté podle ministerstva pro místní rozvoj tvořili až 44 procent klientů lázní v ČR. Čeští hosté je však rozhodně nenahradí, ale alespoň z části zaplní po nich kapacitu. Minimálně v letošním roce. Mnoho lidí už uvedlo, že slevy na lázeňské pobyty rozhodně využijí.

Podmínkou slevy je absolvování i několika procedur. Foto: Lázně Luhačovice
Nepřehlédněte:  Řidič asi roušky ukradl, politici se smířili
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close