Z regionů

I přes covid krizi kraj podpoří hasiče!

Přestože mnoho měst i krajů musí kvůli covid krizi šetřit a mnohde už oznámili výrazné škrty, Jihočeský kraj podpoří dobrovolné hasiče. Půjde o významnou částku, tak jak vedení původně slíbilo.

Jihočeští dobrovolní hasiči dostanou od kraje dotaci 27 milionů korun. Za peníze nakoupí nová vozidla, nebo za ně zrekonstruují zbrojnice. Dobrovolní hasiči dotaci využijí na celkem 84 projektů.

„Dotace má přispět na lepší materiální vybavení, obnovu vozového parku či vlastního zázemí našich dobrovolných hasičů. Cílem je zvýšení jejich akceschopnosti při zásazích, které provádějí často v takzvané první linii,“ uvedl náměstek hejtmanky Pavel Hroch (Jihočeši 2012).

Mají nezastupitelnou funkci

Nejnákladnější projekt je výstavba zbrojnice pro dobrovolné hasiče v Adamově na Českobudějovicku. Grant tento záměr podpoří částkou téměř tři miliony korun. Dobrovolní hasiči z Mečichova na Strakonicku obdrží 300 000 korun na nákup automobilu s požárním nákladním přívěsem.

„Velice mě těší, že se tato pomoc dostává k hasičům i v těch nejmenších obcích a osadách a pomáhá jim zlepšovat podmínky k práci,“ kvitoval starosta jihočeských dobrovolných hasičů Jiří Žižka.

Dobrovolní hasiči mají svou nezastupitelnou funkci. Jen na území Jihočeského kraje působí více než osm stovek jednotek dobrovolných hasičů, které mají dohromady 7700 členů. Ročně se podílí přibližně na třetině zásahů oznámených na tísňovou linku.

Dobrovolní hasiči mají své nezastupitelné místo. Foto: JDH Týn n. Vltavou
Nepřehlédněte:  Covid-19 skolil 19 Vítkovických
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close